Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, TAKLAMPOR, ETT PAR. Tillverkare Oy Taito Ab, sent 1940-tal.

Vitmålad metall och mässing. Höjd 30 cm, diam. 35 cm.

Sedvanligt slitage.

Formgivare

Klubbat pris
2 700
28 269
3 066
Utropspris
2 000 EUR
Budhistorik (15 bud)
9 nov 2015 22:57
2 700 EUR
8
9 nov 2015 22:56
2 600 EUR
9 nov 2015 22:01
2 500 EUR
9 nov 2015 21:37
2 400 EUR
9 nov 2015 21:37
2 300 EUR
9 nov 2015 16:45
2 100 EUR
9 nov 2015 16:45
2 000 EUR
9 nov 2015 15:29
1 850 EUR
9 nov 2015 15:29
1 800 EUR
8 nov 2015 15:16
1 500 EUR
8 nov 2015 14:45
1 400 EUR
1 nov 2015 15:19
1 300 EUR
27 okt 2015 4:35
1 200 EUR
26 okt 2015 11:21
100 EUR
26 okt 2015 10:24
30 EUR