SKÅL och LOCK, silver, Per Myström, Stockholm, 1976, lock märkt Ryssland, vikt ca 320 g.

Oval skål på svängda fötter, längd 15 cm. Lock med dekor av blommor och bladverk. Längd ca 15 cm.

Smärre slitage. Repor och märken.

Utropspris
1 500 SEK