APOTEKSVÅGAR, 2 st, samt vikter, balnd annat Sartorius-Werke Göttingen. 1900-talets första hälft samt mitt.

Båda i lådor av mahogny samt glasade sidor. En låda med vikter samt 4 st lösa. Lådornas längd ca 35-39, bredd ca 27-27,5, höjd ca 36-42,5 cm.

Bruks- och åldersbetingat slitage med repor och märken. Fläckar. Ej funktionstestade samt ej fullständigt genomgångna. Delar saknas troligen.

Utropspris
3 000 SEK