Toini Muona

(Finland, 1904-1987)
Toini Muona
(Finland, 1904-1987)

TOINI MUONA, SKÅL. Sign. TM. Arabia, 1940-tal.

Celadon glasyr. Diam. 23,5 cm. Höjd 7,5 cm.

Sedvanligt slitage och små nagg.

Klubbat pris
400
4 588
419
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (8 bud)
10 nov 2015 18:19
400 EUR
10 nov 2015 18:19
380 EUR
10 nov 2015 18:19
360 EUR
10 nov 2015 18:19
340 EUR
10 nov 2015 17:57
320 EUR
23 okt 2015 13:38
300 EUR
22 okt 2015 16:33
280 EUR
20 okt 2015 11:15
30 EUR