BORDSUR, 1800-talets slut.

BORDSUR, 1800-talets slut.

Mässing och porslinspartier rikt bemålade med figurscener. Pendel finns. Längd 23, bredd 19, höjd 42 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Slitage. Spricka med retusch. Luckans stängmekanism på baksidan bör ses över, då knopp saknas.

Utropspris
5 000 SEK