Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Pärlbandet. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -56.

Klart glas, inneslutna bubblor i ellipsform. Höjd 23 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
1 000
11 330
1 043
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (15 bud)
10 nov 2015 16:32
1 000 EUR
10 nov 2015 16:32
980 EUR
10 nov 2015 16:27
940 EUR
10 nov 2015 15:24
920 EUR
10 nov 2015 15:20
900 EUR
10 nov 2015 15:20
900 EUR
10 nov 2015 12:58
880 EUR
10 nov 2015 12:58
860 EUR
10 nov 2015 12:57
840 EUR
10 nov 2015 12:57
820 EUR
10 nov 2015 12:53
800 EUR
9 nov 2015 9:48
750 EUR
7 nov 2015 23:07
500 EUR
21 okt 2015 12:44
400 EUR
20 okt 2015 10:42
200 EUR