Målad. Två lådor. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Beslag av mässing. Bredd 108. Djup 43. Höjd 114 cm.
Senare målning. Torrsprickor. Kompletterad med senare beslag. Slitage, repor och märken. Nyckel saknas.