FICKUR, Victor Kullberg, London, troligen 1800-talets mitt.
Vit emaljurtavla med svarta romerska siffror och sekundvisare. Urtavlan och urverket märkt 'Victor Kullberg London '1296'. Silver. Diameter ca 40 mm. Totalvikt ca 70 g. Nyckel finns.
Bruksslitage. Ej funktionstestad.