TEBORD, gustavianskt.

TEBORD, gustavianskt.

Bonat trä, rektangulärt, sarg med skuren dekor av meanderslinga, lös svartmålad och bronserad bricka av plåt, längd 89, bredd 58, höjd 74 cm.

Brickan med krackelyrer, färgbortfall, skador, senare färg, stället med slitage, nagg, märken.

Utropspris
15 000 SEK