Smycken
722074

KAMEBROSCH/HÄNGE SAMT KAMERING, guld 18 resp 14 K, Åbo 1900-tal. Tot ca 27 gram.

Ovala snäckskalskameer med antikiserande motiv, brosch/hänge, höjd 5-5,5, ring, diam ca 2,8-3 cm. St 16,5/52.

Slitage, repor.

Utropspris
3 000 SEK