SERVERINGSBESTICK, 7 st, silver, finska stämplar. Tot vikt 180 g.

"Mussla" kakspade, 23 cm, finska kontrollstämplar 1866. Kakspade, 20 cm, tårtgaffel, 19 cm, 4 sillgafflar, 12 cm, Vasa 1920-tal.

Sedvanligt slitage. Monogramgravyrer.

Utropspris
200 EUR