TAKLAMPA, "Egina", Angelo Mangiarotti, Artemide, Italien, 1968. Totalhöjd ca 65 cm.

Sandblåst glas och metall, konvext glas i botten som detalj. Diameter 38 cm. Justerbar höjd. Etikettmärkt.

Bruksslitage, små repor och smärre fläckar. Ej funktionstestad.

Utropspris
300 EUR