BARSKÅP, 1900-talets första hälft. Brickmärkt Sonesson på Öster, Malmö.

Intarsia med vindruvsmotiv, konkava hörn, hyll- och lådinredning. Bredd 93, 43, höjd 122 cm. Nyckel finns.

Fanérslitage ställvis hårdare vid nyckelhål, fläckar och märken.

Utropspris
3 000 SEK