GLASSERVIS, 63 delar, kristall, sannolikt Tyskland 1900-talets senare hälft.

Slipad dekor. 12 snapsglas, höjd 11 cm. 12 starkvinsglas, höjd 13 cm. 15 congac, höjd 10 cm. 2 martini, höjd 10 cm. 4 öl, höjd 14 cm. 8 grogg, höjd 9,5 cm. 12 selter, höjd 7,5 cm.

Enstaka, mycket små nagg.

Utropspris
200 EUR