CIGARRLÅDA, silver, 1920-/30-tal. Total vikt med inredning ca 950 gram.

Rektangulär form. På fyra runda fötter. Lås med cabochonslipad karneol. Inskription med datering 1932. Lockets insida med graverade signaturer. Längd 22 cm.

Några mindre repor.

Utropspris
3 000 SEK