Arne Jones E1299

SOFFA, Frankrike, Louis XVI-stil, omkring år 1900.

Bronserad stomme med förgyllda detaljer. Dekor av bl a akantus, fleuroner och bandfläta. Längd ca 115 cm.

Slitage. Fläckar. Några skador på klädsel. Visst ytslitage med mindre bortfall. Senare klädsel.

Utropspris
4 000 SEK