VÄGGAPPLICKER, ett par, rokokostil, omkring 1900.

Förgylld brons. För tre ljus vardera. Svängd form. Lösa ljushattar. Höjd 41 cm.

Ljushattarna troligen ej ursprungligen till hörande. Bruksslitage. Borrhål.

Utropspris
3 000 SEK