Allmoge
723811

VÄVNAD, rölakan, allmoge, Skåne. 1800-talets andra hälft/omking år 1900. Ca 231x173 cm.

Randmönster med stiliserade polykroma blommor.

Slitage, lagningar. Långsidor med skador och lagningar, bandkantade kortsidor.

Utropspris
4 000 SEK