MATSALSMÖBLEMANG, 6+2 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
Gråvitmålade. Bestående av 6 stolar, genombruten rygg, kopplade ben, sits klädd i linnetyg, runt bord med iläggsskiva à 55 cm. Bord, diameter 110, höjd 74 cm.
Slitage. Senare målning.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.