SKRIVBORD, 1900-talets första hälft.

Målat. Uppsats med ett hyllplan. Två lådor i sarg. Beslag av mässing. Bredd 101. Djup 50. Höjd 108 cm.

Slitage. Repor och märken. Senare målning och beslag. Nyckel saknas.

Utropspris
2 500 SEK