724495
HÖRNSOFFA, sent 1800-tal.

Fast stoppad och klädd med medaljongtyg. Klunke. Uppsats i betsat lövträ med speglar, hyllor samt ett skåp med blyinfattat glas. Längd ca 170 cm.

Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Sprickor. Mindre bortfall av glas. Ställvis blekt. Renoverad och kompletterad. Något lösa i konstruktion.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK