HÖRNSOFFA, sent 1800-tal.

Fast stoppad och klädd med medaljongtyg. Klunke. Uppsats i betsat lövträ med speglar, hyllor samt ett skåp med blyinfattat glas. Längd ca 170 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Sprickor. Mindre bortfall av glas. Ställvis blekt. Renoverad och kompletterad. Något lösa i konstruktion.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss