LJUSSTAKAR, 2 par, England 1800-talets slut.

Mässing. Balusterformat skaft med kvadratisk fotplatta. Höjd 24 cm. Rak ljuspipa med blomformad fotplatta. Höjd 20 cm.

Slitage, anlöpningar. Andra paret med märkbara intryckningar.

Utropspris
200 EUR