BORDSPENDYL, mässing, rokokostil.

Urverket märkt Krucifix, Paris. Urhus rikt utformat av voluter, rocailler, gallerverk, krönande putti med lyra. H 39.

Slitage, urtavlan med sprickor och lagning.

Utropspris
3 000 SEK