Arvid Liljelund

(Finland, 1844-1899)
Arvid Liljelund
(Finland, 1844-1899)

ARVID LILJELUND, "LOTSEN I SITT HEM".

Sign. Olja på duk 81x64 cm.

Finska Konstföreningens vårutställning 1899, nr. 83.

Utförd 1899.

Klubbat pris
15 200
171 304
15 861
Utropspris
10 000 EUR
Budhistorik (36 bud)
9 dec 2015 18:17
15 200 EUR
9 dec 2015 18:17
15 000 EUR
9 dec 2015 18:15
14 700 EUR
9 dec 2015 18:14
14 500 EUR
9 dec 2015 18:11
14 000 EUR
9 dec 2015 18:11
13 800 EUR
9 dec 2015 18:04
13 400 EUR
9 dec 2015 18:04
13 200 EUR
9 dec 2015 18:03
13 000 EUR
9 dec 2015 18:03
12 800 EUR
9 dec 2015 17:59
12 400 EUR
9 dec 2015 17:01
12 200 EUR
9 dec 2015 17:01
12 000 EUR
9 dec 2015 17:01
12 000 EUR
9 dec 2015 17:00
11 700 EUR
9 dec 2015 17:00
11 500 EUR
9 dec 2015 16:57
11 400 EUR
9 dec 2015 16:57
11 200 EUR
9 dec 2015 16:57
11 000 EUR
9 dec 2015 16:57
10 800 EUR
9 dec 2015 16:55
10 400 EUR
9 dec 2015 16:20
10 200 EUR
9 dec 2015 16:20
10 000 EUR
9 dec 2015 16:17
9 800 EUR
9 dec 2015 16:17
9 600 EUR
9 dec 2015 15:40
9 400 EUR
9 dec 2015 14:57
9 200 EUR
9 dec 2015 13:43
9 000 EUR
9 dec 2015 13:43
8 900 EUR
9 dec 2015 11:14
8 700 EUR
8 dec 2015 8:59
8 500 EUR
8 dec 2015 8:59
8 300 EUR
7 dec 2015 19:17
8 000 EUR
7 dec 2015 10:27
7 800 EUR
5 dec 2015 20:51
7 500 EUR
25 nov 2015 12:02
7 200 EUR