740999

TERRIN OCH SÅSKANNA, porslin, Sarreguemines, Frankrike, 1900-talets första hälft.

Terrin och såskanna, porslin, sarreguemines, frankrike, 1900-talets första hälft.

Dekor av fisk. Terrinens längd ca 33 cm. Såskannans längd ca 24 cm.

Mindre bruksslitage och krackelyr.

Utropspris
2 000 SEK
Rekommendationer