744004

Bengt Ruda

(Sverige, 1918-1999)
BENGT RUDA, karmstol, "Cikada", IKEA, 1960/70-tal.

Klädsel i linne med armlän i skinn.

Visst slitage, smuts, fläckar.

Utropspris
2 000 SEK