12 knivar, rostfria blad (längd 22 cm)
12 knivar, rostfria blad (19,5 cm)
12 gafflar (längd 20 cm)
12 gafflar (längd 18,5 cm)
12 skedar (längd 18 cm)
10 kaffeskedar
6 fiskknivar (längd 22 cm)
6 fiskgafflar (längd 18,5 cm)
Total vikt ca 3400 g.
Repor. Fläckar. Slitage. Senare gravyr "B".