PIET HEIN EEK
Matbord, "Canteen scrapwood table", Holland ca 2013.

Bestående av olika sammanfogade bitar i olika träslag, behandlat med vattenavstötande proxylack, 240 x 90 cm, höjd 78 cm.

Konditionsrapport

Obetydligt slitage.

Proveniens
Bordet inköpt på Nordiska Kompaniet, Stockholm 2013.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Fraktkostnad saknas kontakta kundservice för prisuppgift

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    9985644 bukobject
    • 9985644 thumb
    • 9985641 thumb
    • 9985643 thumb
    • 9985637 thumb
    • 9985642 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 25 000 SEK

    Slutpris

    44 005

    4 647 EUR
    4 951 USD

    Bevakningspriset är uppnått

    Budhistorik (28 bud)
    1119 feb 12:0344005SEK
    10A19 feb 12:0342102SEK
    1019 feb 12:0142001SEK
    Bevakning på 20 000 SEK uppnåddes