PIET HEIN EEK

Matbord, "Canteen scrapwood table", Holland ca 2013.

Bestående av olika sammanfogade bitar i olika träslag, behandlat med vattenavstötande proxylack, 240 x 90 cm, höjd 78 cm.

Konditionsrapport

Obetydligt slitage.

Proveniens
Bordet inköpt på Nordiska Kompaniet, Stockholm 2013.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    9985644 bukobject
    • 9985644 thumb
    • 9985641 thumb
    • 9985643 thumb
    • 9985637 thumb
    • 9985642 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss