ARBETSBORDSLAMPA, metall, Tateka, Tampereen Teräskaluste, 1970-tal.

Justerbar höjd och riktning. Skaftens totallängd ca 100 cm.

Bruksslitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
150 EUR