SKRIVSKÅP, gustavianskt provinsarbete, 1700-tal.

Överskåp med dörrpar samt profilerat krön. Underdel med utfällbar skrivskiva med bakomliggande lådinredning, låda samt dörrpar. Nyckelskyltar i mässing. L 109, B 59, H 192.

Sprickor. Slitage. Skavmärken. Nyckel saknas.

Utropspris
5 000 SEK