WIWEN NILSSON, Lund 1958, sterlingsilver. Cigarettetui. Vikt ca 109 gram.
Rektangulärt. Invändigt med inredning för cigaretter och monogram CG. Med stämplar Anders Nilsson, Lund 1958, sterlingsilver och med autografsignatur. Längd ca 10,2, längd ca 7,5 cm.
Repor. Bruksslitage.
Fler smyckesformgivare: