Glas Övrigt
770782

Simon Gate

(Sverige, 1883-1945)
Parti glas, 47 delar, bl a simon gate och edward hald, sandviks glasbruk.

PARTI GLAS, 47 delar, bl a Simon Gate och Edward Hald, Sandviks glasbruk.

Olika färger och modeller.
Bestående av:
2 olika karaffer med propp,
1 vas Edward Hald HS 765,
1 skål på fot,
1 pepparrotsgömma, Edward Hald HS 202
5+4 starkvinsglas,
Servisdelar ur Simon Gates GS 521:
12 selterglas,
8 snapsglas på fot,
4 mindre starkvinsglas,
9 större starkvinsglas

Slitage. Repor.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK