Design
775580
Estrid Ericson
(1894-1981)

BROSCHER samt HÄNGEN samt TÄNDSTICKSFODRAL, tenn, Firma Svenskt Tenn.

Tändsticksfodral, Längd 5,2 cm, dat 1974. 4 st broscher, Längd 5-9,2 cm. 3 st hängen av tenn, två i gulmetall medföljer. Längd 2,5-7 cm.

Slitage.

Proveniens

Säljarens pappa arbetade på Svenskt tenn 1956-96, dessa införskaffades där under denna period.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK