BIANCA MARIA BARMEN, skulptur, brons. Unik. Signerad o daterad 88.
"Martha-Lucia". Undertill signerad, betitlad o daterad Köpenhamn 1988. Höjd 74.
Smärre slitage, rester av gips inuti.
Egenhändigt gjuten av Bianca Maria Barmen, då hon gick på Konstakademien i Köpenhamn.