JOSEF FRANK, matbord, modell 771, Firma Svenskt Tenn.
Matbord fanerat med mahogny. Fyrdelad fot, utfällbara stödben, brännstämplat Josef Frank Svenskt Tenn. Diameter 130 cm + 3 x 50 cm, total längd 280 cm, höjd 72 cm.
Smärre slitage.