Bronserat ramverk med dekor av akantusrankor och ombundet lövverk. Slipat senare spegelglas. 65 x 77 cm (tavelmått).
Slitage. Delvis senare målning. Renoverad. Förstärkning. Ställvis färgbortfall. Nagg.