Barock

(Sverige)
Barock
(Sverige)

SKÅP, senbarock, 1700-tal.

Tvådelat. Fanér i bla mahogny. Överdel med hyllinredning bakom luckor, nedtill skrivinredning bakom klaff, lådor. Bredd 113, djup 56, höjd 106 resp 114 cm. Nyckel finns.

Skador, fanérbitar saknas. Senare list på överskåpet.

Utropspris
5 000 SEK