Nordiska Kompaniet

(Sverige, Grundat 1902)
Nordiska Kompaniet
(Sverige, Grundat 1902)

SKRIVBORD, Nordiska Kompaniet, 1900-talets mitt.

Mahogny. Rak form med lådor i sargen, klaffar på sidorna. Brickmärkt. Längd 132 (36+36), djup 80, höjd 74 cm. Nyckel finns.

Ojämnt blekt, fanérskador. Repor, märken.

Formgivare

Utropspris
3 000 SEK