Behängd med olikformade prismor. Stomme i metall. Sju elektriska ljuspunkter. Diameter ca 65 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Kompletterad, bl a med ljusimmitationer och ljushållare. Ett antal prismor med nagg.