789907
Gunnar Cyrén
(Sverige, 1931-2013)
Gunnar cyrén, fiskbestick, 28 delar, förgyllt stål, "nobel", gense/yamazaki.

GUNNAR CYRÉN, fiskbestick, 28 delar, förgyllt stål, "Nobel", Gense/Yamazaki.

14 (varav 3 utan grön dekor) fiskgafflar (18,5 cm) samt 14 (varav 2 utan grön dekor) fiskknivar (21 cm).

Bruksslitage. Förgyllning ställvis något nött.

Utropspris
3 000 SEK