Hugo Salmson

(Sverige, 1843-1894)
Hugo Salmson
(Sverige, 1843-1894)

HUGO SALMSON, olja på pannå, signerad.

Blomsterflickan. Pannå 44 x 36 cm

Krackelyr. Strödda retuscher. Strödda mindre skrapmärken.

Konstnär

Utropspris
25 000 SEK