HALSBAND, BROSCH samt ÖRHÄNGEN, ett par med pyriter, oäkta pärlor samt grön pastestenar, silver.
Halsband med lövformat dekor och svensk importstämpel. Längd ca 41 cm. Brosch, blomsterformad. Längd ca 5 cm. Örhängen, stift. Höjd ca 6,2 cm. Totalvikt ca 46 g.
Några pyriter på halsbandet saknas. Slitage, repor. Ställvis anlöpning.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.