LOTTEN RÖNQUIST
Olja på delvis kantförstärkt duk, osignerad.

Vintervy över Härnösand. 65 x 49 cm.

Konditionsrapport

Revor. Tryckskador.

Proveniens
Åmells Konsthandel, Stockholm. Bukowski Auktioner, Stockholm, auktion 530, "Internationella Höstauktionen", 2-5 december 2003, kat nr 179 D. Privat samling (inköpt på ovanstående auktion).

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Fraktkostnad saknas kontakta kundservice för prisuppgift

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10122475 bukobject
    • 10122475 thumb
    • 10122477 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 10 000 SEK

    Slutpris

    11 400

    1 197 EUR
    1 270 USD

    Bevakningspriset är uppnått

    Budhistorik (17 bud)
    611 jan 18:5811400SEK
    411 jan 18:4910900SEK
    5A11 jan 18:4810400SEK
    Bevakning på 8 000 SEK uppnåddes