LOTTEN RÖNQUIST

Olja på delvis kantförstärkt duk, osignerad.

Vintervy över Härnösand. 65 x 49 cm.

Konditionsrapport

Revor. Tryckskador.

Proveniens
Åmells Konsthandel, Stockholm. Bukowski Auktioner, Stockholm, auktion 530, "Internationella Höstauktionen", 2-5 december 2003, kat nr 179 D. Privat samling (inköpt på ovanstående auktion).

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10122475 bukobject
    • 10122475 thumb
    • 10122477 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 10 000 SEK

    Slutpris

    11 400
    1 182 EUR
    1 269 USD

    Budhistorik (17 bud)
    611 jan 18:5811400SEK
    411 jan 18:4910900SEK
    5A11 jan 18:4810400SEK
    Acceptpris på 8 000 SEK uppnåddes