Blå botten med stor polykrom medaljong och blomster kartuscher. Smal brunmelerad huvudbård med polykrom ranka.
Ställvis slitage, smutsig, fläckar. Kanter med skador.
Ambassadör Axel Wallenberg (1870-1963)