ÅRSTALLRIKAR/ASSIETTER, flintgods, Gefle, Svenska slott, 25, st, 1950-61
Diameter 20 cm
6 Drottningholms slott
2 Ulriksdals slott
2 Karlbergs slott
2 Kalmar slott
2 Tullgarns slott
2 Uppsala slott
2 Halmstadslott
2 Gripsholms slott
2 Örebro slott
1 Vadstena slott
1 Stockholms slott
1 Rosendals slott
Slitage. Krackelyr. Tre med nagg.