Gefle Porslinsfabrik

(Sverige, ?-1979)
Gefle Porslinsfabrik
(Sverige, ?-1979)

ÅRSTALLRIKAR/ASSIETTER, flintgods, Gefle, Svenska slott, 25, st, 1950-61

Diameter 20 cm

6 Drottningholms slott
2 Ulriksdals slott
2 Karlbergs slott
2 Kalmar slott
2 Tullgarns slott
2 Uppsala slott
2 Halmstadslott
2 Gripsholms slott
2 Örebro slott
1 Vadstena slott
1 Stockholms slott
1 Rosendals slott

Slitage. Krackelyr. Tre med nagg.

Utropspris
1 500 SEK