SOCKERSTRÖARE i silver, ett par, Samuel Wood, London 1747. Georg II. Vikt ca 288 gram.

Päronformade på utvikt fot. Genombruten och graverad dekor. Avslutande balusterliknande knopp. Höjd ca 16,5 cm.

Den genombrutna dekoren med mindre skador. Bruksslitage.

Utropspris
8 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

421. Georg Baselitz, "Geteilter Held (Remix)".
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK