SERVIS, 16 delar, porslin, "Zwiebelmuster"/"Lökmönstret", Meissen, 1900-talets slut.

7 flata tallrikar, ø 25 cm.
5 djupa tallrikar, ø 25 cm.
2 serveringsskålar, 27x27 cm och 27x28 cm.
1 serveringsfat, längd 44 cm.
1 terrin med lock, längd 30 cm.

Slitage, II-sortering, variationer i blommotiven. Två tallrikar Hutschenreuther.

Utropspris
300 EUR