Design
819999

TEEMU JÄRVI, stolar, 4 st, "Vera", tillverkare Huonekalutehdas Korhonen, 2000-tal.

Förkromade ben, svart tygklädsel. Stapelbara. Bredd 42 cm, sitthöjd 44 cm, tot. höjd 75 cm.

Bruksslitage, fläckar, nedtryckningar i klädseln.

År 2004 valde Wallpaper Magazine stolen till världens vackraste.

Utropspris
300 EUR