Urkedja, fantasilänk, G Dahlgren & Co, Malmö, 1895. Längd ca 10 cm. Berlock, i form av en hästsko, stämplad 'CJ', 1891. Höjd inkl öglan ca 3,5 cm. Totalvikt ca 10,2 g.
Slitage, repor. Öglan till clip är lite sned.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.