Konst Modern svensk konst
821809
Albin Amelin
(Sverige, 1902-1975)
Albin amelin, olja på duk, signerad amelin och daterad -49.

ALBIN AMELIN, olja på duk, signerad Amelin och daterad -49.

Fabriksarbetare. 92 x 73 cm.

Obetydligt slitage.

Utropspris
12 000 SEK